Menu
+420 777 111 818
⭐ POZOR! Prodlužujeme SLEVU -20 % na vše s kódem "UNOR20" pouze do 28. 2. 2024! ⭐
Při větším odběru pro hotely, restaurace a rozpočtové organizace nabízíme zajímavé slevy, více informací ZDE.
Dante.cz - Ubrus - základ každého stolování - Dante.cz

Ubrus - základ každého stolování - Dante.cz

Nic nedodá vašemu stolování šmrnc natolik, jako správně zvolený ubrus. ✨ I když se můžete setkat s názory, že ubrusy do moderní domácnost nepatří, opak je pravdou.

Ze všeho nejdříve začneme s měřením

Znáte jiný doplněk, který dokáže proměnit vaši jídelnu či kuchyň tak skvěle, jako právě ubrus? Ačkoliv to chvíli vypadalo, že se ubrusy z moderních českých domácností vytrácí, opak je pravdou. Jsou stále IN a dodají šmrnc každému stolování. 

Základem je zvolit správnou velikost a tvar. V Dante.cz máme vhodný ubrus pro každý typ stolu - kulatý, oválný, čtvercový i obdélníkový. Při výběru ubrusu je potřeba myslet také na to, jak moc má stůl přesahovat. Doporučujeme proto počítat s 20 až 30 centimentry navíc. Pokud však nechcete, aby ubrus stůl přesahoval, volte míru, jež přesně odpovídá velikosti vašeho stolu.

Dále si zvolíme materiál

Mezi nejpopulárnější materiál, který se hodí především do interiéru, patří bavlna, polyester či jejich kombinace - zjednodušeně řečeno, oblíbené jsou především látkové ubrusy. Ty jsou nenáročné na údržbu a z široké nabídky moderních i tradičních vzorů si vybere opravdu každý. 

Ubrusy panama jsou vyrobené z kvalitní tkané látky, která má teflonovou úpravu - díky ní ubrusy nesají tekutiny a jsou mnohem odolnější. Jejich údržba je přitom velmi snadná - stačí vyprat v pračce na program s nízkou teplotou a přežehlit. Okraje těchto ubrusů jsou navíc opalovány do drobných vlnek, které vašemu stolování dodají šmrnc.

Velmi moderní jsou také běhouny, které představují skvělý kompromis pro moderní minimalistické domácnosti - nezakrývají totiž celý stůl, naopak dají více vyniknout dřevu či prostírání, a zároveň dodávají styl. Běhoun můžete použít také na ozvláštnění jednobarevného ubrusu - zde ale nezapomeňte na vhodnou kombinaci barev.

Pro zahradní stolování doporučujeme sáhnout po PVC ubrusech, které jsou skvělým kompromisem mezi designem a funkčností. Jedná se totiž o odolný materiál, který chrání váš stůl a je velmi snadný na údržbu. Díky PVC vrstvě na textilním podkladu stačí všechny nečistoty jen otřít vodou se saponátem.

Vyberte si některý z našich stylových ubrusů

Příjemné nakupování vám přeje vaše Dante.cz.