Menu
+420 777 111 818
⭐ Slevy až 400 Kč! Vyberte si tu svou zde! Pouze do 1. 5. 2024! ⭐
Při větším odběru pro hotely, restaurace a rozpočtové organizace nabízíme zajímavé slevy, více informací ZDE.
Dante.cz - Jak sladit barvy v interiéru: Nejčastější omyly při zařizování domácnosti

Jak sladit barvy v interiéru: Nejčastější omyly při zařizování domácnosti

Přestěhovali jste se do nového bytu či domu? Uvažujete nad rekonstrukcí nebo výměnou bytových doplňků? Ztrácíte se v nekonečném množství barev? Připravili jsme pro vás pár tipů, jak ladit barvy v interiéru a čemu se vyhnout, aby vaše domácnost byla v harmonii. 

Každá místnost v jiném stylu

Největší chybou při zařizování je, že si na začátku nestanovíme, jak by měla celá naše domácnost vypadat. Je důležité, aby všechny místnosti k sobě ladily a vytvářely harmonické prostředí. Pokud máte každou místnost v jiné barvě, s jiným nábytkem a odlišnou výzdobou, může to působit rušivě a nedokonale. Doporučujeme proto uvažovat komplexně, promyslet si, jaký styl bydlení preferujete a snažit se sladit celou domácnost tak, aby působila jako jeden celistvý prvek.

 

Zohledněte to, co máte

Mnoho lidí při vybavování bytu vůbec nebere v potaz to, co neplánují změnit, například  podlahu, dlaždice či kuchyňskou linku. Pokud se nerozhodnete pro komplexní rekonstrukci, je potřeba všechny tyto prvky při zařizování zohlednit a vhodně s nimi pracovat. Je-li vaše podlaha nebo koupelna ve studeném odstínu (podtón do modra), můžete pokračovat v tomto stylu - vybrat ručníky, předložku a další prvky se stejným podtónem. Vytvoříte tak skvěle sladěnou místnost. Bojíte-li se, že bude místnost vypadat až moc chladně, můžete efekt rozbít teplými doplňky.

Nezapomínejte na barevné schéma

Při zařizování domácnosti vždy vyberte jednu základní barvu. Často se jedná o tu, kterou máte nejraději či ji právě i interiéru vyhledáváte. Jedině tak zajistíte, že se ve svém domově budete cítit příjemně a bezpečně.

Při výběru doplňkových barev však následně často chybujeme - zapomínáme totiž, že by měly vycházet z barevného spektra.

Pokud si jako základní barvu zvolíme například fialovou, máme několik možností, jak zvolit barvy doplňkové:

  1. Může se jednat o barvu naproti, na druhé straně schématu. V našem případě to tedy bude žlutá.

  2. Zvolit můžete také barvy vedle té základní. Kk fialové bude dle tohoto pravidla vhodná růžová či modrá.

  3. Dobrým řešením jsou také barvy podobného odstínu. Domácnost pak zařizujeme takzvaně tón v tónu, jinak řečeno využíváme všechny odstíny fialové.

Není bílá jako bílá

Chcete-li pořídit bílé prostěradlo nebo vymalovat na bílo, nejdříve se zamyslete, jaký podtón by měla tato barva mít. Není totiž bílá jako bílá. Na výběr máme z bílé se studeným či teplým podtónem. Volba odstínu by se měla vždy odvíjet od ostatních prvních prvků v místnosti, jako je například podlaha.

Méně je více

Říká se, že v domácnosti by mělo vládnout maximálně pět barevných odstínů - jedna bílá, jedna neutrální a až tři další barvy. Pokud vám to připadá málo, můžete vybrané barvy doplnit o variace v jejich tónech. V případě, že byste se k základní a neutrální barvě rozhodli vybrat více než tři další barvy, může dojít k tomu, že váš interiér nebude vypadat celistvě a harmonicky.

Doufáme, že vám náš článek pomůže vyhnout se nejčastějším omylům při rekonstrukci či zařizování domácnosti. Ten nejlepší bytový textil právě pro vás můžete mít už díky několika kliknutím na e-shopu Dante.cz.