Menu
+420 777 111 818
⭐ POZOR! Prodlužujeme SLEVU -20 % na vše s kódem "UNOR20" pouze do 28. 2. 2024! ⭐
Při větším odběru pro hotely, restaurace a rozpočtové organizace nabízíme zajímavé slevy, více informací ZDE.
Dante.cz - Jak na praní ručníků a osušek - Dante.cz

Jak na praní ručníků a osušek - Dante.cz

Na e-shopu Dante.cz naleznete širokou nabídku ručníků a osušek prvotřídní kvality, které můžete libovolně kombinovat či poskládat do sad. Taková sada může být nejen krásným doplňkem ve vaší koupelně, ale poslouží také skvěle jako dárek do nového bydlení či pod stromeček.

Jak ručníky a osušky udržet hebké a měkké?

Už při nákupu se kromě barvy zaměřte na gramáž ručníků a délku vlasu. Gramáž tkaniny se uvádí v gramech na metr čtvereční. Platí, že čím vyšší gramáž, tím měkčí a nadýchanější ručník nebo osuška bude. Nižší gramáž vyhledávejte u dětských osušek nebo ručníků, které plánujete nosit s sebou na bazén či koupaliště.

Aby si vaše ručníky a osušky zachovaly původní vlastnosti a kvalitu je potřeba jim věnovat správnou péči při praní a skladování.

Před prvním použitím nové ručníky a osušky vždy vyperte, klidně i dvakrát po sobě. Při prvním praní se uvolní neuchycená vlákna, která zůstala z výroby. Ostatní vlákna se srazí a utáhnou, což nastartuje savost materiálu. Pokud se nějaké vlákno vytáhne, stačí jej zastřihnout ve výši ostatního vlasu. Ručníky pak nechte volně uschnout, případně je vysušte v sušičce. Nedávejte ručníky sušit na přímé slunce ani na radiátor - mohlo by dojít k přerušení vláken a poškození materiálu. 

Při praní vždy nechávejte ručníkům a osuškám v pračce dostatek místa pro volnější pohyb v bubnu. Nenaplňuje proto pračku na její maximální kapacitu. Pro zachování barev třiďte ručníky podle barevného provedení.

Ručníky a osušky doporučujeme prát v kvalitních pracích gelech či prášcích. Na barevné ručníky a osušky používejte kvalitní prací gel na barevné prádlo, na bílé pak vhodný prášek na praní. Sypké prášky na bílé prádlo obsahují výkonnější zesvětlovače, díky čemuž budou vaše ručníky či osušky déle zářivě bílé. Při praní ručníků a osušek nepoužívejte aviváž, ta slepuje vlákna, která pak ztrácí měkkost a nadýchanost.

Ručníky a osušky nikdy nežehlete. Při žehlení totiž může dojít k polámání vláken a materiál tak ztratí svou savost.

Před každým praním vždy doporučujeme zkontrolovat i pokyny výrobce. Vaše následná péče musí být v souladu s těmito informacemi, jen tak bude účinná, a ručníky i osušky si zachovají svůj původní tvar, barvu i vlastnosti.