Gastro ubrusy: Jak vybrat ten správný ubrus do restaurace? - Dante.cz

Gastro ubrusy: Jak vybrat ten správný ubrus do restaurace? - Dante.cz    Vybíráte nové restaurační ubrusy? Přečtěte si, jak vybrat ten správný rozměr, materiál a počet kusů!

Nádobí a ubrusy jsou vizitkou každé restaurace. Správný manažer by proto při jejich výběru neměl mávnout rukou a říct “Tak třeba toto, vždyť je to jedno”. V případě gastro ubrusů se může nekvalitní materiál, špatná velikost nebo i nevhodně zvolený odstín podepsat na zážitku zákazníka. Ten chce mít pocit, že je o něj skvěle postaráno a že si vybral opravdu dobrou restauraci na úrovni.

1. Objednejte správnou velikost

Zde platí pravidlo, že restaurační ubrus musí být vždy delší než stůl. Změřte proto desku stolu a připočtěte k ní 20-30 cm z každé strany. Látka musí přes okraje padat dolů. Když zvolíte příliš malý gastro ubrus, může se stát, že bude okraj trčet do stran a obtěžovat zákazníky při konzumaci.

Nejčastější velikost, kterou si u nás zákazníci do svých restaurací kupují, je 120x140 cm (velký ubrus). Na něj poté patří ubrusové šály nebo krycí napróny o velikosti 80x80 cm či 70x70 cm. Pokud hledáte ubrusy na atypické stoly, nebo máte jiné speciální přání na rozměr, kontaktujte nás. Jsme schopni vám připravit ubrusy na míru (i třeba s plátěnými ubrousky ze stejného materiálu), velké ubrusy až do 320x320 cm, kruhy, ovály i skirt sukně. Cokoliv budete potřebovat.

  

2. Myslete na rezervu

Máte v restauraci 20 stolů a říkáte si, že tedy objednáte 20 ubrusů? Nezapomeňte na rezervu! V průběhu dne se může několik stolů zašpinit, počítejte tedy s tím, že obsluha bude ubrusy měnit i několikrát během dne. Doporučujeme proto objednat minimálně 3krát více gastro ubrusů - 1 na stole, 1 v rezervě, 1 v prádelně.

3. Vyberte vhodný materiál

Na zákazníky udělá největší dojem kvalitou - jídla, celkového servisu a vybavení restaurace. Proto doporučujeme volit jedny z těchto ubrusů:

My nejvíce doporučujeme teflonové ubrusy. Mají oproti bavlněným totiž jednu skvělou vlastnost - jsou na povrchu opatřeny malou vrstvou teflonu. Ta není nijak vidět ani cítit na dotek, avšak dává látce vodoodpudivost. Restaurační ubrus pak odolá běžnému polití a snadno se vyčistí. Tekutina zůstane na povrchu a nevsákne se do materiálu. Stačí pak utřít ubrouskem nebo papírovou utěrkou a ubrus je zase jako nový.

4. Odstín volte neutrální nebo v barvách restaurace

Univerzální ubrusy, které vždy dokonale splní svůj účel, jsou ty bílé. Bílá symbolizuje čistotu, svěžest a lidé si ji spojují také s radostí, luxusem a slavnostními chvílemi (například svatbou). Na bílém restauračním ubruse navíc krásně vynikne porcelán, příbor i samotné jídlo.

Pokud si říkáte, že na bílé je ale hned vidět i kdejaký flek a raději objednáte tmavou barvu, tak zpozorněte. S tmavými barvami, jako jsou temně rudé, hnědé, tmavě šedé či černé, se musí opatrně. Ztmavují totiž interiér. A když budete mít výmalbu, dekorace a 20 stolů v černé barvě, už to půjde poznat.

Restaurační ubrusy můžete také sladit s barvami podniku. Pokud se nese restaurace ve světle modré, zelené nebo oranžové, můžete k tomu sladit gastro ubrusy, případně jen ubrusové šály, prostírání, závěsy nebo drobné dekorace na stole.

5. Když si nevíte rady, nechte si poradit 

Pokud si nejste jisti, jakou velikost a kolik kusů gastro ubrusů máte objednat, zeptejte se našich odborníků. Rádi vám poradí a doporučí ty nejvhodnější ubrusy do vaší restaurace či hotelu. Kromě rozměrů viditelných na e-shopu umíme připravit také kvalitní atypické rozměry, kruhy i ovály, velké ubrusy až do 320x320 cm a také skirt sukně.

Telefon: +420 778 778 070 nebo +420 778 778 000

E-mail: vipobchod‹zavinac›dante.cz

Pro restaurace, hotely a rozpočtové organizace navíc nabízíme speciální slevy!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace.

Rozumím