Jak ušít pytlík do školky? Ukážeme vám, jak na to - Dante.cz

Jak ušít pytlík do školky? Ukážeme vám, jak na to - Dante.cz    Malý, jednoduchý, ale přitom velmi praktický. Pytlík z bavlněné látky udělá velkou parádu a přitom není nijak těžké ho ušít. Stačí vědět, jak a kde střihnout.

V dnešním článku vám ukážeme návod na pytlík do školky hezky krok po kroku.

Co budete potřebovat

 • 0,5 metru bavlněné látky s dětským vzorem
 • 3-4 metry provázku (raději více než méně)
 • Nůžky
 • Šicí stroj, případně jehlu a nit

Návod na pytlík pro děti do školky

Návod, jak ušít pytlík do školky v 8 krocích:

 1. Z bavlněné látky si vystřihneme 2 obdélníky. Rozměr se odvíjí od toho, jak velký chcete pytlík mít. Při střihu myslete na to, že by obdélníky měly mít na výšku více centimetrů (kvůli následnému šití tunýlku). Ideální je tedy velikost cca 40x50 cm.
 2. Oba kusy látky můžete “oentlovat” na stroji, aby se vám v budoucnu netřepily. Okraje poté lehce ohneme a zapošijeme, aby byly ještě čistější a nikde vám nic netrčelo.
 3. U každé látky si odměříme nahoře cca 5-7 cm látky, ze kterých vytvoříme dostatečně široký tunýlek (abychom skrz něj mohli protáhnout provázek). Tunýlek poté přišijeme na stroji.
 4. Oba obdélníky k sobě přišpendlíme. Z provázku si odstřihneme 2 ks po maximálně 10 cm, které ohneme a vytvoříme očka do dolní části pytlíku. Očka vložíme mezi dvě látky a přišpendlíme.
 5. Vše poté sešijeme na stroji. Pozor si dejte, abyste nepřišili i tunýlky! Ty musí zůstat volné kvůli průvleku provázků.
 6. Zbylý provaz si rozdělíme na 2 kusy. K jednomu si připevníme zicherku (připínací špendlík) a provlečeme jej jedním tunýlkem tam a druhým zpět.
 7. Na druhé straně proveďte to stejné s druhým kusem provázku.
 8. Na závěr už jen provlékněte provazy očkem a uvažte uzel.

A je to! Pytlík na přezůvky, svačinu nebo tělocvik je hotový.

Z jaké látky pytlík do školky ušít?

Pro šití pytlíku jsou perfektní pevné nepružné látky, které budou držet tvar, mají vysokou nosnost a dlouhou trvanlivost. K těmto textiliím patří například 100% bavlněné plátno. Existuje ve velkém množství barev a vzorů a i pořizovací náklady nejsou nijak velké. Cena se obvykle pohybuje od 100 Kč za 1 metr.

Bavlněné látky patří ke klasikám, které navíc využijete nejen na pytlík do školky, ale také na šití povlaků na polštáře, povlečení a bytových dekorací. Proto jsme pro všechny nadšené švandlenky přidali do nabídky metrážové látky, ve kterých najdete i samostatnou sekci bavlněné látky. Tu se chystáme navíc pravidelně rozšiřovat, ať máte vždy z čeho vybírat. Chystáte se šít pro děti? Prohlédněte si naší nabídku bavlněných látek.

Udělejte svým dětem radost a vymalujte si společně naše omalovánky! Stačí vpravo napsat svůj e-mail a my vám na něj pošleme několik originálních omalovánek.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace.

Rozumím