Rychlé velikonoční vychytávky: Barvení vajíček a výslužka na poslední chvíli - Dante.cz

Rychlé velikonoční vychytávky: Barvení vajíček a výslužka na poslední chvíli - Dante.cz    Velikonoce se blíží každou chvíli a vy nevíte, kam dřív skočit? Připravili jsme pro vás článek s rychlými velikonočními vychytávkami na výslužku a zdobení vajec.

Velikonoce se blíží každou chvíli a vy nevíte, kam dřív skočit? Připravili jsme pro vás článek s rychlými velikonočními vychytávkami, jak udělat krásná vajíčka téměř bez práce a jak poskládat velikonoční výslužku na poslední chvíli.

Zdobení a barvení vajíček co dům dal

Zdobení a barvení vajíček patří k největším jarním zvykům. Že jste zapomněli koupit speciální barvy a nálepky? Vůbec nevadí. Ukážeme vám, jak udělat krásná zdobená vejce i bez nich.

Cibule - zázrak kuchyně

K barvení vajíček použijte cibuli (žlutou či červenou). Tu najde doma téměř každý z nás. Žlutá cibule vykouzlí žlutou až tmavě hnědou barvu, červená cibule zase červenou. Oloupejte co nejvíce cibulí a slupky namočte v hrnci s vodou. Vejce vložte rovnou do hrnce a vařte přímo se slupkami. Doporučujeme je vytahovat postupně. Docílíte tak toho, že každé bude mít trochu jiný odstín.

Víte, že i mnoho dalších barviček můžete vykouzlit hezky podomácku? Jak docílit jiných barev přírodní cestou, si můžete přečíst v našem Velikonočním speciálu, který najdete na konci stránky.

Přírodní barvení vajec

Voskovky a lístečky

Se zdobením vařených vajíček nemusíte čekat na jejich vychladnutí. Ba právě naopak. Najděte doma staré voskovky a ořezejte je, aby měly úzký hrot jako nové. Ještě teplá vejce vložte do stojánku na vajíčka. Pokud jej nemáte, vystřihněte jedno hnízdečko z papírového obalu od vajec. Vezměte voskovky a začněte pomalu kreslit. Vlivem tepla se vosk začne topit a vytvoří na vejci barevnou dekoraci.

Pokud nemáte na zdobení příliš mnoho času, doporučujeme natrhat rychle venku pár drobných lístečků a připevnit je k vajíčku ještě před barvením. Barva se pod lísteček nedostane a vytvoří se krásný přírodní reliéf. Jak na zdobení pomocí lístečků a přírodní barvení vajíček se dočtete v našem Velikonočním speciálu.

Velikonoční výslužka na poslední chvíli

Zjistili jste, že k vám dorazí větší množství koledníků, než jste plánovali? Žádný stres. Vytáhněte své domácí zásoby sladkostí a vytvořte odpovídající počet hromádek. Přidat můžete i ručně malovaná vařená vejce zabalená jako zajíčky (viz naše návody na velikonoční tvoření).

A kdo říká, že výslužka musí být jen o kupovaných sladkostech? Zabalit můžete i domácí velikonoční perníčky, sušenky či buchty. Pro ty nejmenší můžete vytisknout velikonoční omalovánku a schovat ji do balíčku. To, že nemáte doma čokoládové zajíčky a speciální velikonoční tašky vás vůbec nemusí trápit.

Náš tip: Zužitkujte starou papírovou tašku nebo obyčejný celofánový sáček a proměňte ji v krásnou velikonoční taštičku. Jak na to zjistíte v našem Velikonočním speciálu.

Velikonoční speciál s recepty a tipy na tvoření

Chcete více nápadů na velikonoční tvoření s dětmi? Připravili jsme pro vás Velikonoční speciál s návody na tvoření, domácím barvením vajíček a s několika velikonočními recepty na sušenky, zajíčka, velikonoční pudink a pomazánku. Stačí níže vložit váš e-mail a my vám na něj pošleme PDF plné velikonoční inspirace.

Chcete více receptů na jarní dobroty? Připravili jsme pro vás hned několik velikonočních receptů na sušenky, zajíčka, velikonoční pudink a pomazánku. Vpravo napište svůj e-mail a my vám na něj pošleme PDF plné velikonoční inspirace.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace.

Rozumím