Dante.cz radí: Jak zařídit ložnici - Rozložení nábytku podle Feng Shui - Dante.cz

Dante.cz radí: Jak zařídit ložnici - Rozložení nábytku podle Feng Shui - Dante.cz    Podle Feng shui je pro správné proudění životní energie důležité umístění nábytku. Jak by tedy měla být umístěna postel?

Podle starého učení Feng shui jsou pro správné proudění životní energie důležité barvy a umístění nábytku. V tomto článku se společně podíváme na to, jak by měla být umístěná postel, jak skříň a co dalšího by se mělo v království spánku nacházet. 

Energie čchi - co je zač?

Jedná se o pojem ze staré čínské medicíny používaný k označení vitální energie. Čchi proudí tělem, naší myslí a má velký vliv na naše zdraví. Kvalita této energie závisí na mnoha faktorech, například věku, stavu mysli, denní době apod. Jejím hnacím motorem je potrava, pití a dýchání - čchi se totiž nachází všude kolem nás.

Jaký nábytek by měl být v ložnici?

V minulém článku jsme se zabývali tím, jaký nábytek a barvy jsou vhodné do ložnice. V krátkosti si tedy zopakujeme, že v ložnici by mělo být jen to nezbytné - postel, noční stolky, případně skříň na uložení věcí. Zrcadla, pracovní kouty, televize a další elektronika působí rušivě a raději se jí vyhněte. Ložnice by měla být jen místností odpočinku a spánku.

Umístění postele podle Feng shui

Feng shui by vás měla provázet už při výběru postele. Přednost dejte kvalitnímu modelu, ideálně ze dřeva, s volným prostorem pod lůžkem. Prostor nezaplňujte krabicemi ani jinými boxy. Získali byste sice úložný prostor navíc, avšak v mezerách se bude držet prach a nebude tudy moci proudit plynule energie.

Bavlněné barevné povlečení

Postel umístěte tak, aby čelo nedoléhalo těsně ke zdi a abyste měli do ní přístup z levé i pravé strany. Rovněž byste měli mít z postele přehled o dveřích a oknech. Ale nikdy ji neumisťujte naproti dveřím a pod okno. Mezi těmito dvěma body proudí energie Jang, která by narušovala váš spánek.

Ve Feng Shui hrají důležitou roli také světové strany. Čelo postele by mělo směřovat na sever, východ, západ nebo jihovýchod. Ostatní strany mohou mít “ostrou” energii a způsobovat až noční můry.

Doplňky vhodné do ložnice dle Feng shui

Oblíbenými bytovými doplňky Feng shui jsou zvonkohry a křišťálové dekorace. Zvonkohry umí vykouzlit příjemnou decentní melodii a stejně jako závěsné křišťály u oken mohou odrážet světlo (a tím energii) do všech koutů místnosti.

Vhodné jsou také uklidňující obrazy, plakáty, tapety či samolepky na zeď. Motiv vždy vybírejte dle svých preferencí.

Měkké doplňky navozující domácí klid - polštářky, koberečky, závěsy. Vše můžete sladit s povlečením, záclonkou, výmalbou a dalšími prvky vaší ložnice. Při výběru upřednostňujte bavlněný materiál, který je přírodní, dlouho vydrží a je velice příjemný na dotek.

Bavlněné povlečení oranžové pruhyBílé prostěradlo jersey

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace.

Rozumím