Barvy podporující chuť k jídlu: Které jsou ty pravé? - Dante.cz

Barvy podporující chuť k jídlu: Které jsou ty pravé? - Dante.cz    Připravili jsme pro vás malý přehled barev, které jsou v kuchyních populární a vytvoří příjemnou atmosféru. Nahlédněte!

Zařizujete si novou kuchyň či jídelnu a hledáte tu pravou barevnou kombinaci, se kterou se bude stolovat jedna báseň? Připravili jsme pro vás malý přehled barev, které jsou v kuchyních populární a vytvoří příjemnou atmosféru.

Barvy podporující chuť k jídlu: Červená a oranžová

Obě tyto barvy jsou dost výrazné. Mají stimulační účinek a podporují procesy v těle, včetně trávení. Nesmíte to s nimi ale přehánět. Na velkých plochách a v pestrých odstínech mohou působit až rušivě a agresivně. Proto volte světlejší a jemnější odstíny a do červena a oranžova laďte spíše doplňky - kuchyňské utěrky, ubrusy, podsedáky, závěsy či záclony, porcelán, nádobí apod. A s čím červenou a oranžovou sladit? Se světlými a neutrálními barvami určitě nic nezkazíte. Bílá, krémová, hnědá i šedá vypadají s teplými barvami kouzelně.

Optimistická barva pro lepší vaření

Věděli jste, že i barvy nám dokážou dodat energii a druhý dech? :-) Žlutá barva je symbol slunce, radosti a veselí. Pokud tedy trávíte v kuchyni každý den, klidně si ji zpestřete žlutou barvou. A nejen tou! Nezapomeňte na dostatek světla. Pokud nemáte v kuchyni velké okno, nevadí. Kam sluníčko nemůže, žárovka pomůže. Světlo má na nás obecně velmi pozitivní vliv a dokáže rozhýbat i ty nejlenivější. Uvidíte, že s touto kombinací vám vaření půjde hned lépe!

Žlutá kuchyně s jídelnou

Neutrální barvy, kterými nic nezkazíte

Šedá, krémová, bílá, hnědá - čtveřice, která byla, je a vždy bude populární. Jsou to barvy, které se hodí téměř ke všem výrazným a pestrým odstínům. Dodají místnosti jemnější ráz a zútulní ji.

Moderní bílá kuchyně

Kterým barvám se raději vyhnout?

Nedoporučujeme v okolí kuchyňské linky mít výraznou zelenou - může házet nazelenalé odlesky na jídlo a obzvláště na mase zelenou vidět nechcete :-) Pokud můžeme doporučit zelenou, tak mentolovou, pastelovou a či jiný světlý odstín.

Na každého barvy působí trochu jinak

Každý z nás vidí a vnímá barvy odlišně. Tam, kde někteří vidí oranžovou s nádechem do červena jiní mohou vidět jen červenou nebo dokonce růžovou. Každý z nás má také jiné asociace, vzpomínky a zkušenosti s barvami. Někomu připomíná modrá dovolenou, moře a veselí, na někoho může působit spíše chladně, studeně a bez života. Proto vždy vybírejte dle své intuice. Vaše kuchyň nemusí splňovat nejmodernější trendy, hlavně, že vy se v ní budete cítit příjemně.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace.

Rozumím