Tipy na praní ručníků a osušek - Dante.cz

Tipy na praní ručníků a osušek - Dante.cz    Možná vám to připadne jako zanedbatelný detail, ale voňavý, měkký a nadýchaný ručník může být jednou z drobností, která vám zpříjemní den.

Připravili jsme pro vás širokou nabídku ručníku a osušek, které si  krásně poskládáte do sad, v různých barevných kombinacích. Nezůstávejte jen u klasických béžových nebo šedých odstínů a přidejte zajímavou barvu, která vaši koupelnu rozzáří. Sladěná sada ručníků a osušek je krásným dárkem do nového domova ale i pod stromeček.

 

Máme pro vás tipy, jak ručníky a osušky udržet hebounké a měkké.

Už při nákupu se kromě barvy zaměřte na gramáž ručníků a délku vlasu. Gramáž tkaniny se uvádí v gramech na metr čtvereční. Platí, že čím vyšší gramáž, tím měkčí a nadýchanější ručník nebo osuška bude. Nižší gramáž vyhledávejte u dětských osušek nebo ručníků, které plánujete nosit sebou na bazén, koupaliště nebo do posilovny.

Vybrali jste osušky a ručníky podle svých představ? Teď je na vás, abyste správnou údržbou zachovali jejich savost a hebkost.

Před prvním použitím nové ručníky a osušky vyperte, klidně i dvakrát po sobě. Při prvním praní se uvolní neuchycená vlákna, která zůstala z výroby. Ostatní vlákna se srazí a utáhnou. Pokud se nějaké vlákno vytáhne, stačí je zastřihnout ve výši ostatního vlasu.

Ručníky pak nechejte volně uschnout. Máte-li možnost, nechejte je vysušit v sušičce. Nedávejte ručníky sušit na přímé slunce ani na radiátor, aby se vlákna nepřesušila.

 

Tipy na praní:

   • Nechávejte ručníkům a osuškám v pračce dostatek místa pro volnější pohyb v bubnu, nenaplňujte pračku úplně.

   • Třiďte ručníky podle barevného provedení.

   • Nepřehánějte to s množstvím pracích prostředků. Na barevné ručníky používejte kvalitní prací gel. Na bílé osušky vhodný prášek na praní. Sypké prášky obsahují výkonnější zesvětlovače.

   • Nepoužívejte aviváž, slepuje vlákna a ta pak ztrácí měkkost a nadýchanost.

   • Ručníky ani osušky nikdy nežehlete. Při žehlení se vlákna polámou a ztrácí savost.

   • Vždy dodržujte prací pokyny výrobce.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace.

Rozumím