Saténové napínací prostěradlo: Jaké má výhody? - Dante.cz

Saténové napínací prostěradlo: Jaké má výhody? - Dante.cz    Už jste slyšeli o saténovém prostěradle? Že ne? Tak to je velká škoda! Skrývá v sobě totiž spoustu výhod.

Už jste slyšeli o saténovém prostěradle? Že ne? Tak to je velká škoda! Skrývá v sobě totiž spoustu výhod. Pojďte se s námi podívat tomuto netradičnímu bytovému textilu na zoubek.

Saténové prostěradlo v sobě spojuje hebkost saténu a kvalitu čisté bavlny. Pokud si jej představíte jako lesklou, klouzavou saténovou halenku, tak jste na omylu. Je příjemné na dotek a zároveň umí i zahřát. Přesvědčit se můžete na vlastní oči:

Saténové prostěradlo šedé

Hvězda mezi prostěradly?

Kdybychom se podívali na saténové prostěradlo pod mikroskopem, zjistíme, že se jedná o 100% bavlnu v tkané atlasové vazbě. Což řadí toto prostěradlo mezi hvězdy bytového textilu. Látka je pevná, kvalitní, odolná a dlouho vydrží i při častějším používání. Proto je toto prostěradlo vhodné i do hotelů a dalších zařízení. I naše babičky by mohly o kvalitě atlasové vazby, konkrétně o damašku, vyprávět.

Hustota přízí je až dvojnásobná v porovnání s běžnými plátnovými tkaninami používanými při výrobě lůžkovin.

Snadná výměna i praní

Saténové prostěradlo je opatřeno ze všech stran praktickou gumou, díky které jej snadno povlečete na matraci a zase sundáte. Vybrat můžete z tradičních rozměrů na jednolůžko 90 x 200 cm a dvojlůžko 180 x 200 cm.

Saténové povlečení Medea hnědá

A co praní? I to je velice snadné. Díky materiálu ze 100% bavlny můžete prát saténové prostěradlo v pračce, ideálně na 60 °C. Jen tak si prostěradlo dlouho udrží svou barvu a tvar. Sušička mu také nevadí, stejně jako žehlení. Materiál je poddajný, takže se nemusíte bát, že strávíte s žehličkou v ruce hodiny.

Jaké zvolit k saténovému prostěradlu povlečení?

Z bavlněného saténu! Díky hladkému povrchu prostěradla se nemusíte bát, že by se na saténovém povlečení tvořily žmolky (což se při zkombinování nevhodných textilií často stává). Materiálem jsou si velmi podobná a jejich zkombinováním vytvoříte skvělou dvojici, ve které se bude usínat všem jako na obláčku.

Připravili jsme pro vás praktického průvodce pracími symboly. Najdete v něm přehled všech používaných symbolů praní, žehlení a sušení. Stačí vpravo napsat váš e-mail a my vám na něj obratem pošleme PDF.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace.

Rozumím