Podpora kreativity pomocí barev - Dante.cz

Podpora kreativity pomocí barev - Dante.cz    Jaké zvolit barvy do pracovny?

Materiály, umístění nábytku a dokonce i barvy dokážou v interiéru úplné divy. S jejich pomocí snadno vytvoříte příjemné prostředí pro spánek, jídlo i práci. Stačí jen zvolit tu správnou kombinaci a hned vám půjde vše lépe od ruky.

Vypusťte kreativitu ven!

Žádná šedá komůrka ani tmavá liščí nora. Vpusťte do pracovního života světlo a energii a podpora kreativity je skoro zajištěna. Pokud máte oblíbenou kombinaci barev, která ve vás evokuje “lepší zítřky” a působí na vás optimisticky, sem s ní! Žádnou nemáte? Nevadí, dáme vám tipy, jaké jsou vhodné barvy do kanceláře i pracovny.

Pozitivně a hlavně vesele

Při vybírání barev podporující kreativitu vsaďte na optimistickou modrou, žlutou, oranžovou či zelenou. Dávejte si však pozor, aby nepůsobila místnost příliš chladně, či naopak teple. Ideálně kombinujte vždy jeden studený (případně neutrální) odstín a dva/tři teplejší. Vyhýbejte se také extrémní barevnosti, ať prostor nepůsobí rušivě.

Čistý stůl, půl práce

Většině lidem se lépe pracuje v čistém a světlém prostředí, proto se jako základní barva skvěle hodí bílá, béžová a světle šedá. Poměr všech barev by měl být ideálně vyvážený a pestré barvy do pracovny by neměly převažovat nad tou základní.

 

A co naopak tmavé barvy? Ty raději z repertoáru úplně vynechte, nebo je nechte jen na doplňcích. Tmavé barvy do pracovny nejsou ve větší míře šťastná volba. V některých lidech evokují smutek, deprese a v jiných zase únavu či stres. A ani jedno ve své pracovně určitě nechcete.

Kam barvičky umístit?

Oblíbený způsob, jak zkrášlit pracovnu pomocí barev, je výmalba jedné stěny. Zvolte raději světlejší odstín, ať místnost opticky nezmenšíte. Domácí kancelář můžete ozdobit také stylovou tapetou na stěnu nebo nálepkou.

Svítí-li vám hodně sluníčko do oken, pouvažujte nad záclonou, závěsy či roletami. Nebudete při práci oslnění sluncem a v pokoji si udržíte příjemnou teplotu.

Nezapomeňte i na klidovou zónu, kam si na chvíli odskočíte srovnat myšlenky. Do těchto koutků doporučujeme sedací vaky, malé polštářky, mini pohovku či relaxační křeslo. Ideálně v uklidňující světle modré barvě.

Ať už se rozhodnete pro žlutou pohovku, modré závěsy či zelenou stěnu, vycházejte vždy ze své intuice a preferencí. Myslete na to, že kreativitě se meze nekladou a že to budete právě vy, kdo bude v místnosti trávit nejvíce času. A aby vám šlo zařizování pracovny jedna dvě, přinášíme vám na závěr trochu té inspirace.

Dekorační látky a závěsy pro dokonale příjemnou atmosféru

Sedací vaky pro naprosté pohodlí při pauze

 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tímto souhlasíte. Další informace.

Rozumím